A zene megnyugtat
A zene hatása a teljesítményre
A zene pozitívan hat a teljesítményre. Amennyiben valamilyen zenét hallgatunk és közben valamilyen tevékenységet végzünk, dolgozunk, vagy éppen tanulunk, akkor még a teljesítményünk is fokozódhat. Legfőképpen a komoly zenének vannak ilyen élénkítő, teljesítményfokozó hatásai, amikor is elsősorban nem az ének, hanem a hangszerek játéka érvényesül. A dalszövegek elvonhatják a figyelmet, éppen ezért a tanulmányok szerint, csakis a hangszereken alapuló muzsika fokozza a koncentrációt és sarkall jobb teljesítményre.
A zene segít elaludni
Sokan küzdenek álmatlansággal. Ez is a stressz és a hajszolt életmód következménye. Ha szeretnénk kipihenten ébredni és jól aludni éjszaka, akkor teremtsük meg ehhez a hangulatot. A hálószobában ne legyen televízió, elalvás előtt kortyolgassunk gyógyteát – kamilla, levendula, macskagyökér – és az is segíthet a pihentető alvásban, ha elalvás előtt meditációs zenét hallgatunk. A meditáció segít ellazulni. A meditáció zenei aláfestés nagyon gyorsan álomba ringathat és még gyógyszerhez, altatóhoz sem kell folyamodnunk, ami hosszútávon nagyon rossz hatással van az egészségre.
Nem csak a szellemi, a fizikai teljesítmény is megnő
Zene hatására nem csupán a szellemi teljesítményünk nő meg, hanem a fizikai is. Talán, nem véletlen, hogy sokan edzés közben is szeretnek valamilyen pörgős zenét hallgatni. A zene boldogsághormonokat szabadít fel bennünk, és ha boldogok vagyunk, akkor nagyobb kedvünk van edzeni. A zene más anyagokat is felszabadít a szervezetben, olyan anyagokat, amelyek nem csak a fájdalmat csökkentik, de a kifáradás mértékét is.
A zene oldja a feszültséget
Mai, stresszes világunkban sok-sok muzsikát kellene hallgatnunk, merthogy a zene csökkenti a stresszt és a bennünk dúló feszültséget. Mindenképpen olyan zenét kell választanunk, ami ellazít, ami örömet okoz, amitől jól érezzük magunkat. Ha idegesek vagyunk, csak hallgassunk valami kellemes muzsikát és hamarosan megnyugszunk.